м Київ, Печерський р-н, пл. Спортивна, 1-А, 10-й поверх ТРЦ Гулівер

Психологічна підготовка спортсменів

Не секрет, що для перемоги в спорті важлива не тільки фізична підготовка. Хвилювання і переживання є головними ворогами спортсменів, що заважають їм домагатися бажаних перемог.

Stack 1
Stack 2

Не секрет, що для перемоги в спорті важлива не тільки фізична підготовка. Хвилювання і переживання є головними ворогами спортсменів, що заважають їм домагатися бажаних перемог. Тому внутрішнє налаштування має не менш важливе значення, і спеціальна психологічна підготовка спортсмена до змагань повинна здійснюватися не менш ефективно, ніж процес тренування. Психологічна готовність - це стан спортсмена, що дозволяє йому бути максимально спокійним перед змаганням і повністю на ньому сконцентрованим, ні на що не відволікатися, незалежно від того, на які хитрощі може піти суперник. Така готовність важлива в будь-якому віці, оскільки від зосередженості і внутрішнього спокою залежить дуже багато чого.

Як перестати хвилюватися перед змаганнями? Таким питанням задаються всі початківці спортсмени, оскільки вони незмінно відчувають страх перед змаганнями, якщо не впевнені в своїх власних можливостях. Ми розповімо, як впоратися з хвилюванням перед змаганнями, щоб домогтися успіху і перемогти.

Як налаштуватися на змагання?

Відповідаючи на питання, як налаштуватися на змагання, важливо відзначити, що таке вміння є результатом кропіткої роботи. Важливо сформувати у спортсмена установку на змагальну діяльність. Він повинен уміти не помічати нічого зайвого навколо і повністю зосереджувати увагу на майбутньому змаганні. Для цього використовуються дихальна та інші практики. Важлива мотивація перед змаганнями, яка буде при наявності мети спортсмена.

Методи психологічної підготовки спортсменів діляться на загальні і спрямовані на певне змагання. Перші припускають навчання універсальним прийомам, використання яких дозволить в екстремальних умовах контролювати емоції і направляти всі сили на максимальний результат з фізичної точки зору. У другому випадку - психологічне тренування буде полягати в боротьбі з образно-словесними та іншими моделями. Саме таким чином виходить забезпечити високий рівень готовності до кожного поєдинку.

Психологія для спортсменів: основні особливості

Психологія для спортсменів обов'язково повинна викладатися на високому рівні. Без спеціальних знань не вийде забезпечити необхідний настрій перед змаганнями. Кожному учаснику змагань важливо знати, як побороти страх перед змаганнями і повірити у власні сили. Такі спеціальні знання є невід'ємною частиною тренувального процесу.

Важлива системна і постійна робота з психологами, які знають, як прибрати хвилювання перед змаганнями, і допоможуть освоїти всі прийоми, використання яких надасть можливість у вирішальний момент вивільнити всі фізичні сили з пут емоцій і максимально розкритися на змаганнях.

Комплексна психологічна підготовка в спорті

Психологічна підготовка в спорті повинна проводитися паралельно з фізичною. При цьому важливо забезпечити наступне:

- формування навичок дій при вирішенні оперативних завдань;
- здатність в будь-якій ситуації зберігати спокій і здоровий глузд;
- розвиток сили волі, здатності тверезо оцінювати ситуацію.

Психологічна підготовка до змагань може бути невід'ємною частиною тренувального процесу. Якщо психологічні розминки не проводяться на постійній основі, важливо забезпечити організацію і проведення спеціалізованих заходів. Психічна стійкість і висока мотивація - дві основні мети, які важливі для кожного спортсмена. Він повинен чітко собі уявляти, як буде діяти, аналізувати, що можна очікувати від противника, розробляти власну стратегію.

Психологічні рекомендації - важлива частина підготовки кожного спортсмена

Використовуючи дихальні і психофізичні вправи, можна навчитися заспокоюватися і брати під контроль власні емоції. Наскільки багато часу спортсмен приділить вивченню суперників, настільки йому буде простіше взяти себе в руки. Саме тому так важлива робота зі словесно-образними моделями. Якщо прокрутити в голові неодноразово різні ситуації, можна бути готовим до всього і в будь-який момент прийняти правильне рішення.

Психологія спортсмена - особливий спосіб мислення, практик і дій, що забезпечує психологічне налаштування на перемогу. Тільки в такому випадку можна домогтися успіху. Важливо взяти до уваги всі психологічні рекомендації і приділяти їх вивченню і освоєнню не менше часу, ніж безпосередньо самим тренуванням. Кожен вид спорту має свою специфіку підготовки психіки, але основні аспекти є схожими.

Забронюй карту вже зараз